world-wide-web (1)
مشاهده‌ی وبسایت پندتک
phone-ringing
email
phone-ringing
phone-ringing
6 دلیل برای نیاز تولیدکنندگان به چک ویر

چک ویرها یکی از مهمترین ابزارهای کنترل کیفیت محسوب می شوند. همانطور که در مقاله های قبل (“چک ویر چیست؟” و “چک ویر چیست؟(2)” ) توضیح داده شد، این دستگاه وزن محصولات را بطور خودکار کنترل می کند.

نیازی اساسی برای استفاده از دستگاه چک ویر وجود دارد به دو دلیل:

  • برآورده کردن قوانین و مقررات استانداردها
  • اطمینان از کیفیت محصول و جلب رضایت مشتری

یکی از بزرگترین عیوب در صنعت بسته بندی، انحراف از وزن مجاز محصولات است. استفاده از چک ویِر روشی هوشمندانه برای کنترل کیفیت محصولات است. با این وسیله می توان مطمئن شد وزن تمام محصولات خارج شده از کارخانه، همان عدد مورد نظر است. همچنین بدین ترتیب اطمینان حاصل می شود که استاندارد تولید نیز در این زمینه رعایت شده است.

راهکارهای توزین اتوماتیک به تولیدکننده این اطمینان را میدهد که مقدار ماده تولیدی با انتظار مصرف کننده کاملاً انطباق دارد. روانه بازار کردن محصولات با وزن کم و زیاد موجب بدنامی تولیدکننده است. این موضوع، مصرف‌کننده را به سایر وجوه کیفیت محصول نیز بی اعتماد می سازد. یک دستگاه چک ویر براحتی از تمام این اتفاقات جلوگیری می کند.

چک ویر سنگین OCS

در اینجا 6 دلیل آورده شده که چرا هر واحد تولیدی به دستگاه چک ویر نیاز دارد:

1. موجب افزایش بهره وری، سرعت تولید و سودسازی بیشتر برای شما خواهد شد.

عموماً، انطباق پذیری با استانداردها را دلیل استفاده از چک ویر می دانند. اما در عین حال این وسیله موجب افزایش تولید و کم شدن تعداد محصولات مرجوعی خواهد شد. از این طریق به تولید قابل اتکا کمک شایانی می کند.

استفاده از این دستگاه، تاثیر مستقیمی بر بهبود روند تولید دارد. بطوریکه ظرف مدت تنها چند ماه تمام هزینه صرف شده برای این دستگاه، جبران خواهد شد.

2. در امان ماندن از جریمه با توزین 100% محصولات

دستگاه چک ویِر با توزین تمامی محصولات، انطباق با قوانین و استانداردها را تضمین می کند. امروزه برای حضور در بازار نیاز به کسب استانداردهای بالایی است. هم اکنون در اروپا، امریکا، چین و بسیاری کشورهای دیگر استفاده از سیستم توزین چک ویِر اجباری است.

روانه شدن محصولی با وزن کم به بازار می تواند جریمه بزرگی برای تولیدکننده بهمراه داشته باشد. همچنین اگر وزن محصولات بیش از وزن مورد نیاز باشد، در تیراژ بالا ضرر اقتصادی بزرگی وارد میکند.

3. اطمینان از دقت و صحت اندازه گیری وزن در عین حرکت با سرعت بالا

تفاوت اصلی چک ویر با سایر سیستم های توزین مثل باسکول و ترازو، امکان توزین حین حرکت است. نرم افزار دستگاه در کنار سنسور وزن دارای فیلتر ضدلرزش، امکان توزین در سرعت بالا را فراهم می آورد. نکته قابل توجه دقت بسیار بالای توزین است که حتی دقیقتر از باسکول ثابت وزن را اندازه گیری میکند. این سیستم به شما کمک میکند چالش های پیچیده توزین را حل کنید.

4. ثبت آمار تولید و بازدهی خط بصورت اتوماتیک

صفحه نمایش چک ویرهای جدید، آمار خط تولید را بصورت زنده نشان داده و ثبت می کند. این اطلاعات برای مدیران تولید و سطوح بالاتر بسیار مفید و کاربردی است. آمار ارائه شده شامل موارد زیر می شود:

  • تعداد محصولات تولیدی
  • وزن تک تک محصولات
  • ساعت تولید محصول
  • وزن میانگین محصولات
  • انحراف از وزن میانگین
  • تعداد محصولات مرجوعی

5. عدم نیاز به نیروی انسانی با داشتن چک ویر

در حال حاضر استفاده از باسکول های ثابت برای توزین محصولات بسیار متداول است. در این حالت نیاز به نیروی انسانی است که کار پرزحمت گذاشتن و برداشتن محصولات را انجام دهد. از آنجا که معمولاً محصولات سنگین بدین شکل توزین میشوند، موجب آسیب جسمی در دراز مدت به نیروی انسانی میشود.

حذف نیروی انسانی در تولید محصولاتی که نیاز به بهداشت بالایی دارند اهمیت بسیاری دارد. همچنین با حذف نیروی انسانی، در هزینه‌های سیستم صرفه جویی میشود.

6. دقت و عملکرد بالاتر چک ویر نسبت به باسکول های ثابت

دستگاه چک ویر علاوه بر حذف خطاهای انسانی، دقت اندازه گیری بالاتری نیز نسبت به باسکول ثابت دارد. دقت بالاتر اندازه گیری وزن در کنار سرعت حرکت محصول، موجب رضایت بیشتر مشتریان و تولیدکننده می شود.

برای دیدن مشخصات دقیق چک ویرهای پندتک اینجا را کلیک کنید.

برای دیدن محصولاتی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.